פינוי בינוי – הדרך להתחדשות עירונית ולשיפור תנאי הדיור.

שתף את הכתכה

האוכלוסייה בישראל צומחת לאורך השנים אך השטח הקרקעי נשאר בעינו, מה שמייצר לא מעט אתגרים כדוגמת צפיפות רבה של אוכלוסייה באזורים מסוימים ברחבי הארץ ומחסור בשטחים חדשים לבניה. בשנת 1998 יצאה מדינת ישראל עם החלטה שנועדה לסייע להתמודדות עם האתגרים ולשיפור המצב בדמות פרויקט פינוי בינוי – תהליך שבו מתקבלת ההחלטה להרוס מבנים ישנים ולבנות במקומם מבנים חדשים לגובה רב יותר, באופן שלמעשה ימקסם את כמות הדיירים שיכולים לגור על יחידת שטח.

המטרה מהרגע הראשון הייתה לייצר מצב שבו משולש המעורבים בפרויקט מרוויח כולו ושאין צד נפגע:

הדיירים – זוכים לשדרוג של תנאי המגורים שלהם, לעיתים מן הקצה לקצה, כאשר אין מבחינתם שום השקעה כספית נדרשת.

היזם – הגורם האחראי על הפרויקט, מרגע החתימה ועד למסירת המפתחות לבניין המגורים החדש, אשר נושא בעלויות הדרושות אך זוכה לרווח בשל הגדלת כמות יחידות הדיור ושיווקם לדיירים חדשים.

הרשות המקומית – אשר זוכה לשיפור תשתיות והשבחה של שכונות ללא השקעה מצידה.

כיצד מתבצע התהליך?

ברוב המקרים התהליך מתרחש ברגע שבו דיירים מחליטים כי הם מעוניינים לשפר את המגורים שלהם ומוכנים לצאת לדרך עם פרויקט. הדיירים הם אלה שפונים ומאתרים יזמים או חברות בניה אשר מסוגלות להוביל את הפרויקט.

היזם הנבחר יחתים את הדיירים על הסכם ומרגע זה נושא בכל העלויות, לרבות עלויות של שכירת דירות חלופיות עבור הדיירים עד להשלמתו של הפרויקט כאשר הרווח הצפוי לו מגיע ממכירת הדירות החדשות המתווספות לבניין.

אז מהם התנאים לאישור של פרויקט?

  • הסכמת 80% לפחות מן הדיירים המתגוררים בבניין.
  • אפשרות להוספת מקומות חניה ולפחות פי שלוש מכמות הדירות הקיימות כיום במבנה.
  • אישור והכרת הרשות המקומית במתחם כמאושר לפרויקט פינוי בינוי.

 

חברת   G&A REALITY LTD היא חברה יציבה אשר פועלת למעלה משני עשורים במישור הבינלאומי עם מוניטין וניסיון רב בתחום הפינוי הבינוי. אנו מביאים עימנו מכלול של בעלי מקצוע הדרושים לביצוע הפרויקט עם הבטחה לטיפול אישי ומסור בכל דייר ודייר. אנו נשמח ללוות את הפרויקט שלכם עם התחייבות לעשות הכל כדי להפוך את החלום שלכם למציאות, עם עמידה בלוחות הזמנים.

פוסטים נוספים

רוצים לדבר עם המומחה?

ב G&A REALTY LTD אנו פועלים בכל עת כדי ללמוד ולבחון את המגמות המשתנות בשוק, כך יש ברשותנו את היכולות לספק ללקוחותינו את העסקאות המשתלמות ביותר וזאת במטרה לספק להם ערך רב. אנו עומדים לשירותכם בין אם מדובר בניהול נכס, הובלת פרויקטים, תיווך וייעוץ במשכנתאות ונשמח לסייע לכם להגשים את החלומות שלכם.

Compare listings

לְהַשְׁווֹת